Prima pagină  »  Accederea în profesie  »  Hotărârile Comisiei de licențiere
Hotărârile Comisiei de licențiere
Hotărârile Comisiei de licențiere a profesiei de avocat (în continuare Comisia)
Adoptate la ședința Comisiei din 23 septembrie 2016
23.09.2016                                                                                                                                                                                  mun. Chișinău
09:00
Președinte: Eugeniu Tetelea
Secretar: Victoria Devițcaia
Au fost prezenți 10 din 11 membri ai Comisiei:
1. Airapetean Artur
2. Coadă Tudor
3. Chebac Alla
4. Căpățînă Ion
5. Drăguță Petru
6. Rogac Lucian
7. Spînu Ludmila
8. Tăbîrță Adrian
9. Tetelea Eugeniu
10. Vlas Gheorghe
Au fost absenți 1 din 11 membri ai Comisiei:
1. Guzun Vasile
ORDINEA DE ZI:
1. Examinarea cererilor prealabile a următoarelor persoane:
1. Mîțu Lilia
2. Nichita Alexandru
3. Pîlii Ghenadie
4. Popa Ion
2. Examinarea cererilor depuse în conformitate cu art. 10 din Lg cu privire la avocatură
a următoarelor persoane:
Numele, prenumele
1. Babilev Valerian
2. Chistruga Ion
3. Grimailo Nelea
4. Olari Inga
5. Popescu Adriana
6. Recean Roman
7. Zastavnețchi Eduard
3. Examinarea cererilor parvenite în conformitate cu art. 18 și 21 alin. (1) din Lg cu
privire la avocatură privind admiterea la examenul de admitere la stagiul
profesional în avocatură.
Nr. Numele, prenumele
1. Adam Gheorghii
2. Andronic Gheorghina
3. Angheluța Daniela
4. Antonov Oxana
5. Arnăut Nicu
6. Avram Alina
7. Balanici Marina
8. Banari Roman
9. Barbaroș Dumitru
10. Barbăscumpă Aliona
11. Barbos Veaceslav
12. Bivol Nadejda
13. Bizian Cristian
14. Bîzdîga Maxim
15. Blanari Dionisie
16. Blanița-Slobozianu Oxana
17. Boicu Ala
18. Bolboceanu Ana
19. Botnari Nicolae
20. Botnaru Igor
21. Boțan Lucia
22. Buga Andrei
23. Bujoreanu Eugeniu
24. Bunduchi Anatolie
25. Bunduchi Vitalie
26. Burac Valeriu
27. Burciu Larisa
28. Burlacu Viorel
29. Buța Denis
30. Caimacan Ana
31. Calchei Oxana
32. Căldare Victor
33. Carpenco Ion
34. Cazac Iana
35. Cazac Veronica
36. Cazacu Adela
37. Cazacu Anna
38. Ceban Vadim
39. Cechir Andrei
40. Celac Radu
41. Cepoi Ina
42. Cernei Valeriu
43. Chiriac Nicolae
44. Chirtoagă Maxim
45. Ciobanu Dana
46. Ciofu Dumitru
47. Ciolac Ivan
48. Cireș Isac
49. Cîrghei Corina
50. Clevada Serghei
51. Cobîșenco Ion
52. Cojocari Alexandru
53. Cojocaru Sergiu
54. Colța Domnica
55. Colun Vitalie
56. Condorachi Elena
57. Constantinova-Ogîlca Doina
58. Corlăteanu Alexandru
59. Corsarov Maxim
60. Cotruță Artur
61. Cotruța Sergiu
62. Craveț Igor
63. Crețu Ana
64. Crețu Mihail
65. Crețu Radu
66. Crețu Sergiu
67. Crivceanschi Denis
68. Diaconu Olga
69. Dilion Diana
70. Dolgu Natalia
71. Domenco Veaceslav
72. Dreglea Ghenadie
73. Drumea Gheorghina
74. Efimenco Eugenia
75. Ermicioi Mihaela
76. Fratea Lilia
77. Furculița Teodor
78. Ganea Ina
79. Garaba Mihai
80. Garanovschi Ala
81. Gavrilov Adrian
82. Ghenea Carolina
83. Gherman Oleg
84. Ghidirim Daniel
85. Gînju Olga
86. Golea Vitalie
87. Gorobica Oleg
88. Grigorița Andrei
89. Grițco Ciprian
90. Grosu Adrian
91. Gumeniță Sergiu
92. Guramultă Renat
93. Guzun Gheorghe
94. Hamâc Diana
95. Hangan Radu
96. Hlopețchi Igor
97. Holban Larisa
98. Ioniță Veronica
99. Iordachescu Alina
100. Iurchevici Valeriu
101. Leșan Victor
102. Lungu Cristina
103. Lupanciuc Andrei
104. Malesenco Mihaela
105. Marchitan Cristian
106. Mereuță Victoria
107. Mihai Roman
108. Mihailov Denis
109. Moloman Dmitrii
110. Morărașu Eugeniu
111. Nartea Victor
112. Negrei Nicolae
113. Nemerenco Dumitru
114. Nicoară Dan
115. Olărașu Ion
116. Pagoni Ana
117. Palamarciuc Alexandru
118. Palamari Aliona
119. Palma Serghei
120. Pantelei Victor
121. Panțîru Cristina
122. Pânzaru Serghei
123. Pîntea Sergiu
124. Podlisnic Dorin
125. Podoleanu Elena
126. Pojar Natalia
127. Popa Ion
128. Popovici Evghenii
129. Popușoi Irina
130. Postica Ion
131. Postovan Dmitrii
132. Prijelevschi Rodica
133. Proca Anișoara
134. Prutean Veronica
135. Pruteanu Silvia
136. Raducan Irina
137. Revencu Doina
138. Rodideal Eduard
139. Roibu Vlad
140. Roșca Natalia
141. Rotari Irina
142. Rotaru Dumitru
143. Rotaru Sergiu
144. Rozlovan Andrei
145. Rusu Roman
146. Rusu-Parii Rosița
147. Sajin Olga
148. Savin Tatiana
149. Scutaru Eduard
150. Serbușco Mihaela
151. Slutu Maxim
152. Spînu Mariana
153. Stegari Alexandru
154. Stoian Ion
155. Sturza Ion
156. Sugoneaco Irina
157. Șcurea Alexandru
158. Tabiică Nicoleta
159. Tarasov Vladimir
160. Tașcă Dorian
161. Terziman Alexandru
162. Teslari Maxim
163. Tihon Vitalie
164. Timofti Ștefan
165. Toponeț Nicolae
166. Trifan Violeta
167. Turețchi Sergiu
168. Turturean Mihai
169. Ulanova Svetlana
170. Vieru Grigore
171. Vition Victor
172. Vizitiu Iulia
173. Vîrlan Dan
174. Vîrlan Sergiu
175. Vîsloțchi Vadim
176. Vîsoțchii Adrian
177. Voitic Serghei
178. Vulpe Alexandru
179. Vulpe Irina
180. Zanovei Vladimir
181. Zaporojanu Gheorghe
182. Zestrea Cristian
183. Zubco Alexandru
4. Modificarea zilelor în care se va desfășura examenul de calificare în profesia
de avocat, sesiunea din toamna 2016.
A HOTĂRÂT:
1. A respinge cererile prealabile a următoarelor persoane:
1. Mîțu Lilia
2. Nichita Alexandru
3. Pîlii Ghenadie
4. Popa Ion
2. A amâna examinarea cererilor următoarelor persoane:
1 Popescu Adriana
2 Zastavnețchi Eduard
 2.1. A respinge cererile următoarelor persoane pe motiv că candidații nu
întrunesc condițiile art. 10 din Lg cu privire la avocatură:
1. Babilev Valerian
2. Chistruga Ion
3. Recean Roman
2.2. A admite în profesia de avocat cu eliberarea licenței pentru exercitarea
profesiei de avocat următoarele persoane:
1. Grimailo Nelea
2. Olari Inga
3. A admite la examenul de admitere la stagiul profesional în avocatură următorii
candidați:
Nr. Numele, prenumele
1. Adam Gheorghii
2. Andronic Gheorghina
3. Angheluța Daniela
4. Antonov Oxana
5. Arnăut Nicu
6. Avram Alina
7. Balanici Marina
8. Banari Roman
9. Barbaroș Dumitru
10. Barbăscumpă Aliona
11. Barbos Veaceslav
12. Bivol Nadejda
13. Bizian Cristian
14. Bîzdîga Maxim
15. Blanari Dionisie
16. Blanița-Slobozianu Oxana
17. Boicu Ala
18. Bolboceanu Ana
19. Botnari Nicolae
20. Botnaru Igor
21. Boțan Lucia
22. Buga Andrei
23. Bujoreanu Eugeniu
24. Bunduchi Anatolie
25. Bunduchi Vitalie
26. Burac Valeriu
27. Burciu Larisa
28. Burlacu Viorel
29. Buța Denis
30. Caimacan Ana
31. Calchei Oxana
32. Carpenco Ion
33. Cazac Iana
34. Cazac Veronica
35. Cazacu Adela
36. Cazacu Anna
37. Ceban Vadim
38. Cechir Andrei
39. Celac Radu
40. Cepoi Ina
41. Cernei Valeriu
42. Chiriac Nicolae
43. Chirtoagă Maxim
44. Ciobanu Dana
45. Ciofu Dumitru
46. Ciolac Ivan
47. Cireș Isac
48. Cîrghei Corina
49. Clevada Serghei
50. Cobîșenco Ion
51. Cojocari Alexandru
52. Cojocaru Sergiu
53. Colța Domnica
54. Colun Vitalie
55. Condorachi Elena
56. Constantinova-Ogîlca Doina
57. Corlăteanu Alexandru
58. Corsarov Maxim
59. Cotruță Artur
60. Cotruța Sergiu
61. Craveț Igor
62. Crețu Ana
63. Crețu Mihail
64. Crețu Radu
65. Crețu Sergiu
66. Crivceanschi Denis
67. Diaconu Olga
68. Dilion Diana
69. Dolgu Natalia
70. Domenco Veaceslav
71. Dreglea Ghenadie
72. Drumea Gheorghina
73. Efimenco Eugenia
74. Ermicioi Mihaela
75. Fratea Lilia
76. Furculița Teodor
77. Ganea Ina
78. Garaba Mihai
79. Garanovschi Ala
80. Gavrilov Adrian
81. Ghenea Carolina
82. Gherman Oleg
83. Ghidirim Daniel
84. Gînju Olga
85. Golea Vitalie
86. Gorobica Oleg
87. Grigorița Andrei
88. Grițco Ciprian
89. Grosu Adrian
90. Gumeniță Sergiu
91. Guramultă Renat
92. Guzun Gheorghe
93. Hamâc Diana
94. Hangan Radu
95. Hlopețchi Igor
96. Holban Larisa
97. Ioniță Veronica
98. Iordachescu Alina
99. Iurchevici Valeriu
100. Leșan Victor
101. Lungu Cristina
102. Lupanciuc Andrei
103. Malesenco Mihaela
104. Marchitan Cristian
105. Mereuță Victoria
106. Mihai Roman
107. Mihailov Denis
108. Moloman Dmitrii
109. Morărașu Eugeniu
110. Nartea Victor
111. Negrei Nicolae
112. Nemerenco Dumitru
113. Nicoară Dan
114. Olărașu Ion
115. Pagoni Ana
116. Palamarciuc Alexandru
117. Palamari Aliona
118. Palma Serghei
119. Pantelei Victor
120. Panțîru Cristina
121. Pânzaru Serghei
122. Pîntea Sergiu
123. Podlisnic Dorin
124. Podoleanu Elena
125. Pojar Natalia
126. Popa Ion
127. Popovici Evghenii
128. Popușoi Irina
129. Postica Ion
130. Postovan Dmitrii
131. Prijelevschi Rodica
132. Proca Anișoara
133. Prutean Veronica
134. Pruteanu Silvia
135. Raducan Irina
136. Revencu Doina
137. Rodideal Eduard
138. Roibu Vlad
139. Roșca Natalia
140. Rotari Irina
141. Rotaru Dumitru
142. Rotaru Sergiu
143. Rozlovan Andrei
144. Rusu Roman
145. Rusu-Parii Rosița
146. Sajin Olga
147. Savin Tatiana
148. Scutaru Eduard
149. Serbușco Mihaela
150. Slutu Maxim
151. Spînu Mariana
152. Stegari Alexandru
153. Stoian Ion
154. Sturza Ion
155. Sugoneaco Irina
156. Șcurea Alexandru
157. Tabiică Nicoleta
158. Tarasov Vladimir
159. Tașcă Dorian
160. Terziman Alexandru
161. Teslari Maxim
162. Tihon Vitalie
163. Timofti Ștefan
164. Trifan Violeta
165. Turețchi Sergiu
166. Turturean Mihai
167. Ulanova Svetlana
168. Vieru Grigore
169. Vition Victor
170. Vizitiu Iulia
171. Vîrlan Dan
172. Vîrlan Sergiu
173. Vîsloțchi Vadim
174. Vîsoțchii Adrian
175. Voitic Serghei
176. Vulpe Alexandru
177. Vulpe Irina
178. Zanovei Vladimir
179. Zaporojanu Gheorghe
180. Zestrea Cristian
181. Zubco Alexandru
3.1. A amâna examinarea cererilor de mai jos până la suplinirea dosarelor:
1. Căldare Victor
2. Toponeț Nicolae
4. A modifica zilele de desfășurare a examenului de calificare în profesia de avocat în
felul următor:
A prelungi perioada de depunere a actelor până la 17 octombrie 2016.
I etapă - proba scrisă – 16 noiembrie 2016
II etapă – proba verbală – 30.11.2016, 01.12.2016, 02.12.2016
Președintele Comisiei TETELEA Eugeniu
Secretarul Comisiei DEVIȚCAIA Victoria