Prima pagină  »  Instruirea avocaților  »  Instruirea inițială și continuă
Instruirea inițială și continuă
Grupul 2 de avocați stagiari încep Programul de instruire inițială obligatorie de mâine, 5 aprilie.

Rugăm avocații îndrumători să responsabilizeze discipolii, iar avocații stagiari - să țină cont de obligativitatea Programul de instruire inițială obligatorie.

Vă așteptăm la instruiri.

Anexăm repetat Lista Grupului 2 de avocați stagiari și Orarul, publicate cu o lună în urmă.

 

Data

Durata cursului

Ore de instruire

Tema cursului

Formatorii  cursului

05.04.2019

8:45-18:00

8

Scrierea documentelor procesuale

Viorica GRECU,

Andrei  BIVOL

09.04.2019

8:45-18:00

8

Deontologia profesională a avocatului

Vladislav GRIBINCEA,

Vladimir PALAMARCIUC

10.04.2019

8:45-18:00

8

Administrarea profesiei de avocat

Vadim VIERU,

Victoria GAMURARI

11.04.2019

8:45-18:00

8

Tehnici de pregătire şi prezentare a cauzei în fața instanței de judecată

Liliana BÎNZARI,

Oleg CANŢER,

Viorica GRECU

12.04.2019

8:45-18:00

8

Tehnici de pregătire şi prezentare a cauzei în fața instanței de judecată

Liliana BÎNZARI,

Oleg CANŢER,

Viorica GRECU

 

Grupul 2

Nr.d/o

Nume, prenume avocat stagiar

Nume, prenume avocat îndrumător

1

Butescu Viorel

Cijicenco Radu

2

Șeghera Irina

Digore Eduard

3

Chirica Vladislav

Chirica Iurie

4

Șeremet Igor

Șeremet Vladimir

5

Ciornenchi Maria

Chirica Iurie

6

Roman Vladimir

Ciorbă Sergiu

7

Talmaci Alexandru

Ciorbă Sergiu

8

Roibu Alexandrina

Roibu Tatiana

9

Prutean Veronica

Osoianu Tudor

10

Arabadji Adriana

Arabadji Maria

11

Arșer Veaceslav

Cravcesco Vadim

12

Boldesco Tatiana

Chiriac Stela

13

Sturza Mariana

Bivol Sergiu

14

Butuc Larisa

Frecăuțanu Marina

15

Buța Denis

Spalatu Veaceslav

16

Buzu Irina

Zghibarțî Stepan

17

Ceclu Maria

Ceclu Nicolai

18

Ciubara Mariana

Chiriac Stela

19

Covali Ghenadie

Grișina Lada

20

Covdii Rostislav

Covdii Alexandru

21

Eremia Igor

Danila Vitalie

22

Gaina Sergiu

Nicula Ilona

23

Gangan Bogdan

Micu Andrei

24

Gheorghița Ion

Spînu Oleg

25

Gnatiuc Andrian

Levinschi Alexandru

26

Gore Petru

Barbăneagră Sergiu

27

Hangan Radu

Leca Ion

28

Madan Ecaterina

Ciolacu Serghei

29

Marin Maria

Chironachi Vladimir

30

Mocanu Ion

Berezovschi Vladislav

31

Morei Tatiana

Daguța Liuba

32

Mustea Constantin

Gherman Eduard

33

Namolovan Igori

Vrabie Corneliu

34

Pascari Marina

Procopciuc Angela

 

Cu mult respect,

Avocat Viorica GRECU, director 

Centrul de Instruire a Avocaților al Uniunii Avocaților din Republica Moldova 

04 aprilie 2019