Prima pagină  »  Instruirea avocaților  »  Instruirea inițială și continuă
Instruirea inițială și continuă
Grupul nr. 3 de avocați stagiari încep Programul de instruire inițială obligatorie din 6 aprilie.

Rugăm avocații îndrumători să responsabilizeze discipolii, iar avocații stragiari - să țină cont de obligativitatea Programul de instruire inițială obligatorie.

Vă așteptăm la instruiri.

Anexăm repetat Lista Grupului nr. 3 de avocați stagiari și Orarul, publicate cu o lună în urmă.

Data

Durata cursului

Ore de instruire

Tema cursului

Formatorii  cursului

06.04.2019

8:45-18:00

8

Scrierea documentelor procesuale

Viorica GRECU,

Andrei  BIVOL

16.04.2019

8:45-18:00

8

Deontologia profesională a avocatului

Vladislav GRIBINCEA,

Vladimir PALAMARCIUC

18.04.2019

8:45-18:00

8

Tehnici de pregătire și prezentare a cauzei în fața instanței de judecată

Liliana BÎNZARI,

Oleg CANŢER,

Viorica GRECU

19.04.2019

8:45-18:00

8

Tehnici de pregătire și prezentare a cauzei în fața instanței de judecată

Liliana BÎNZARI,

Oleg CANŢER,

Viorica GRECU

23.04.2019

8:45-18:00

8

Administrarea profesiei de avocat

Vadim VIERU,

Victoria GAMURARI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grupul nr. 3

Nr.d/o

Nume, prenume avocat stagiar

Nume, prenume avocat îndrumător

1

Pavlovschi Stanislav

Prodan Svetlana

2

Pînzari Alexandra

Tănase Alexandru

3

Pînzaru Mariana

Găina Rodica

4

Reabenciuc Vitali

Malanciuc Ion

5

Roșca Veaceslav

Botnaru Ion

6

Rusu Victor

Ababei Lilia

7

Stratulat Grigore

Diaconov Valeriu

8

Braga Adelina

Bivol Sergiu

9

Sahan Ilie

Istrate Sergiu

10

Toma Renata

Tetelea Eugeniu

11

Vescu Andrian

Bordeniuc Serghei

12

Voleanschi Valerii

Chișca Maxim

13

Vulpe Alexandru

Vicol Ion

14

Dereli Victoria

Constantinov Ana

15

Sudacevschi Vasile

Lefter Dumitru

16

Drăguțan Natalia

Pavlov Natalia

17

Gîrbu Olga

Prodan Svetlana

18

Zagnat Tudor

Gărgaun Elena

19

Burduniuc Victor

Barba Daria

20

Timofti Ion

Antoci Maria

21

Sîrcu Valeriu

Dulghieru Diana

22

Malai Iulia

Prodan Andrei

23

Ulinici Mihail

Gurmeza Petru

24

Cojocaru Mihail

Catana Eugeniu

25

Caciuc Gheorghe

Staver Diana

26

Golovco Daria

Istrate Angela

27

Burac Inga

Oltu Vadim

28

Vrancean Alexandru

Lucian Rogac

29

Buhnaci Tudor

Crețu Ion

30

Bunduchi Anatolie

Nani Ana

31

Indoitu Ana

Iurie Mărgineanu

32

Leșanu Tudor

Ion Crețu

33

Popescu Ileana

Domente Marin

34

Vlas Timur

Popovschi Svetlana

 

 

Cu mult respect,

Avocat Viorica GRECU, director 

Centrul de Instruire a Avocaților al Uniunii Avocaților din Republica Moldova 

04 aprilie 2019